VC Pardubic

25.05.2014 19:07

3.kolo Českého poháru, 17.-18.května 2014

Další příležitostí, kde si mohli naši plavci, připravující se na vrchol letošní plavecké sezóny - FINA World Masters 2014 - ověřit formu, byla víkendová Velká cena Pardubic.

Tyto závody byly zařazeny do celkového hodnocení Českého poháru v plavání, a jelikož máme v plánu zúčastnit se minimálně dalších 2 kol (PRAHA 2014 na přelomu května/ června a MISTROVSTVÍ ČR v polovině července), uvidíme, zda-li někdo z nás nepromluví do celkového hodnocení poháru.

Na ověření si aktuální formy si, letos už několika umístěními na stupních vítězů ověnčený Dan, vybral disciplíny 50m prsa a 50 m motýl.

Na 50 m prsa ho pouze nepřízeň pořadatelů (rozplavání, pro přespolní naplánované v šibeničním termínu od 8:00) a natažené tříslo z ladícího tréninku před závody, připravily o účast ve finále. I tak skončil v konkurenci elitních českých prsařů na skvělém 10.místě v letošním nejlepším výkonu (00:31,2) a dal rozvzpomenout na dávné časy před cca 10ti kilogramy..

Pro Pokyho  to byly první závody od zničující VC Bruntálu, kde byli všichni účastníci donuceni plavat 5x100m v průběhu 24 hodin a podle výsledků se z únavy z Bruntálu stále nevzpamatoval. K hodnocení 50m prsa, nechť stačí Danova slova:"nejlepší na tom závodě byl pocit, když jsem dohmátnul, otočil se a v klidu si prohlédnul 2 Tvé poslední záběry".

Výsledkem byl (při vší úctě a obdivu k postiženým sportovcům) splněný limit na okresní přebory paralympioniků klasifikace S1 (plavci s vážnými problémy koordinace všech čtyř končetin nebo s nefunkčníma nohama, trupem a rukama, pouze s minimální funkcí ramen - fyzicky nejméně zdatní) - 00:32,43.

Závod na 50 m motýl sliboval bratrovražedný souboj, kde Poky Dana s přehledem rozsekal (00: 27,97 vs. 00:28,00) a na závěr Pokyho průměrný čas na 50m kraul - 00:26,07.